להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 דף הבית >> מאמרים >> עיצוב במות לאירועים קטנים
כל אירוע, על מנת שיהיה האיכותי ביותר שניתן לצפות לו, צריך להעניק ערך מוסף לאורחים. זו גם הסיבה שבשנים האחרונות גדל מספר הישראלים אשר מחליטים לכלול הופעה, מכל סוג, במסגרת תוכנית האירוע שלהם. הדבר רחוק מלאפיין אך ורק את אירועי היוקרה, כמובן, שעה שהוא נפוץ באותה מידה לפחות גם כאשר מדובר על אירועים קטנים וצנועים הרבה יותר. מה שברור עוד יותר הוא שבמה מעוצבת היטב תהפוך של מופע למרתק פי כמה עבור האורחים.

אז למה בכלל צריך במה?

כצעד ראשון, ראוי להבין בדיוק מהי החשיבות של במות באירועים מסוימים. ובכן, סיבה מרכזית להשמתה הוא על מנת לשפר את יכולת הצפייה של האורחים במה שמוצג על גבי הבמה. גם אם המדובר הוא באירוע קטן, לא מן הנמנע שבהיעדר במה ראויה ומוגבהת ייחסם שדה הראיה של האורחים, מה שיפגע בחוויה שלהם במידה לא מבוטלת.
תפקידים אחרים של הבמה נוגעים כבר לפן האסתטי שלה. ראשית, העובדה שהוספת מפלס מוגבה מהסוג הזה יוצרת עניין, ומוסיפה מימד חדש לחלל האירוע. הבמה, מעצם היותה כזו, מאפשרת גם להפריד בין מתחמים שונים, ולאפשר לאורחים לדעת כיצד למקד את תשומת הלב שלהם. כאשר במות באירועים מעוצבות היטב, כפי שנראה בהמשך, עיצובו של המתחם כולו משתפר ביותר מדרגה אחת.

מגוון רחב של אפשרויות

החלוקה כיום היא לשני סוגים עיקריים של במות. הסוג הראשון, הבסיסי יותר, הוא בימת פודיום, שתכליתה הגבהה, ואשר מגיעה בצורות שונות: הבמה יכולה להיות בצורת ריבוע או מרובע, אך גם בצורת מלבן (כפי שנהוג בתצוגות אופנה, למשל), או אפילו צורה עגולה. במות ליירים, הסוג המרכזי השני, מבוססות על מוטות אופקיים, אנכיים ואלכסוניים, והן יהיו מאסיביות וגדולות יותר. הנוכחות שלהן באירועים קטנים, לכן, נוטה להיות מצומצמת מעט יותר.
היבט משמעותי אחר ביחס לבמות הוא, כפי שנרמז מעלה, הגודל שלהן, שחייב להיות אידיאלי עבור האירוע המסוים בו הן מושמות. הבמה צריכה להתאים למספר האנשים או ההפעלות שיהיו עליה, למשל מבחינת כובד המשקל, אך לא להיות גדולה יתר על המידה – אין לשכוח שאירועים קטנים נערכים, בדרך כלל, במקומות קטנים באופן יחסי.
לגבי הגובה, ברור שככל שמספר האנשים גדול יותר, כך הבמה צריכה להיות מוגבהת יותר. באירוע קטן ובו כמאה אורחים ניתן להסתפק בבמה בגובה של כחצי מטר, וזאת להבדיל מהופעות המוניות, בהן ההגבהה צריכה להיות כפולה ויותר. מה שחשוב לעשות הוא לבחון את התנאים במקום האירוע, בהתבסס על מצבי הישיבה או העמידה של האורחים, ולבצע את ההתאמה הסופית לפי כך.

עיצוב אסתטי של במה

הנקודה האחרונה שרצוי להבהיר היא שבמות לאירועים רצוי שבהחלט שיהיו מעוצבות לא רק בצורה יעילה, אלא גם באופן המרשים ביותר במיוחד כאשר מדובר על חתונה קטנה. זה מתחיל מהבחינה של הגוונים, שצריכים להביא לכך שהבמה תבלוט בשטח, אך גם תתאים לעיצוב הכולל של האולם בו נערך האירוע. גם לגבי התוספות או העיצובים הספציפיים מגוון האפשרויות רחב: ניתן לבחור בעיצוב בסיסי ופשוט, אך גם במערכות טכנולוגיות מתקדמות שיתרמו לחוויה הויזואלית של האורחים עוד יותר.